Uruchomienie linii 51

Od dnia 17.05.2021 r. przywraca się funkcjonowanie linii 51 na trasie Rumianka - Grzmiąca - Skuły - Grzmiąca - Rumianka. Linia będzie kursować tylko w dni nauki szkolnej. Rozkłady jazdy są dostępne na przystankach autobusowych i na naszej stronie www.
Na linii 51 obowiązuje taryfa biletowa linii gminnych w Żabiej Woli, w tym bilet miesięczny dla Dzieci i Młodzieży do 16 r. życia w cenie 6 zł.
Operatorem linii jest firma Usługi Transportowe Jerzy Wiśniewski.

Bilety miesięczne na linie M i S

W związku ze zwiększeniem liczby zachorowań i stanem epidemii Covid-19 od 30.03.2021 r. do odwołania zawieszony zostaje punkt sprzedaży biletów miesięcznych w Żabiej Woli.
Bilety miesięczne na linię M i S można nabyć kontaktując się pod numerem telefonu: 602 128 068
Za utrudnienia przepraszamy.


Bilety miesięczne na linie 30, 31, 32 i 52 można nabyć na platformie internetowej www.e-podroznik.pl

Aktualności

Uwaga! Korekta rozkładów jazdy linii 30 i 31 od 1 marca 2021 r.

1) Zmianie ulegają godziny odjazdów linii 30 na odcinku Grodzisk Maz. > Pieńki Słubicki.

 • Kursy odjeżdżające z Grodziska Maz. o godzinach: 12:40, 13:35, 14:30 i 15:25 będą odjeżdżać z przystanków 15 minut wcześniej.
 • Odjazdy autobusów od przystanku Pieńki Słubickie do Grodziska Maz. nie zmieniają się.

Rozkład jazdy linii 30 zmienia się w celu skrócenia uczniom czasu oczekiwania na autobus z Józefiny do Rumianki, Oddziału, Bieniewca i Słubicy.

2) Zmianie ulegają godziny odjazdów linii 31 w dni robocze. 

 • Kurs z Petrykoz do Grodziska Maz. o godz. 4:25, będzie odjeżdżał 10 minut wcześniej – o godz. 4.15.
 • Kursy z Grodziska Maz. o godz. 17:40, 20:40 i 22:40 będą odjeżdżać 5 minut później – o godz. 17:45, 20:45 i 22:45.
 • Kurs z Grodziska Maz. o godz. 18:40, będzie odjeżdżał 10 minut później – o godz. 18:50.
 • Kurs z Grodziska Maz. o godz. 19:40 będzie podjeżdżał także do Grzegorzewic i ul. Przejazdowej.
 • Kurs z Grodziska Maz. o godz. 21:40 będzie odjeżdżał 15 minut później – o godz. 21:55 i nie będzie podjeżdżał do Grzegorzewic i ul. Przejazdowej.
 • Popołudniowe i wieczorne kursy z Petrykoz do Grodziska Maz. także będą miały przesunięte godziny odjazdów o ok. 5-15 minut. Pełny rozkład jazdy dostępny jest na stronie internetowej busregio.pl w zakładce Rozkłady jazdy.

Rozkład jazdy linii 31 zmienia się w celu synchronizacji przyjazdów
i odjazdów autobusów w Grodzisku Maz. z pociągami Kolei Mazowieckich.

Dowóz uczniów do szkół

18 stycznia część uczniów wraca do nauki w trybie stacjonarnym. Zachęcamy Rodziców, Uczniów i Mieszkańców do zapoznania się z informacjami dotyczącymi dowozów do szkół komunikacją autobusową. Szczegóły tutaj -->

Bilety miesięczne zakupisz przez Internet

Od początku roku 2021 r. bilety miesięczne na komunikację powiatową, w tym na linie 30, 31 i 32 można kupować przez platformę internetową e-podroznik.pl.
Jest to z pewnością duże ułatwienie w korzystaniu z komunikacji autobusowej. Na platformie e-podroznik.pl należy:
 • wybrać w wyszukiwarce miejscowość początkową i końcową,
 • wybrać datę, od której bilet ma obowiązywać, 
 • kliknąć "Kup bilet okresowy", 
 • wybrać typ biletu (normalny / ulgowy) 
 • opłacić zamówienie wybierając przelew internetowy lub płatność kartą kredytową. 
 • Bilet otrzymasz na Twój adres e-mail.
Zachęcamy do korzystania z nowej możliwości zakupu biletów!

Linia 52 dowiezie na przesiadkę do Warszawy,
a po powrocie nauki stacjonarnej także uczniów do szkół.

7 stycznia 2021 r. przywrócono po przerwie świątecznej funkcjonowanie linii autobusowej 52.
W dni robocze wolne od nauki szkolnej linia będzie kursować w innym wariancie trasy niż dotychczas, zapewniając dojazd z miejscowości Władysławów, z ul. Wiśniowej i Rolniczej w Żabiej Woli, z Jastrzębnika oraz ul. Nad Lasem i Krakowiańskiej w Żelechowie do Żabiej Woli oraz do przystanku Siestrzeń Rozalińska. Odjazdy i przyjazdy autobusu linii 52 na przystanku w Siestrzeni zostały skomunikowane z kursami linii M zapewniając dogodny dojazd do i z Warszawy. W Żabiej Woli kursy linii 52 są skomunikowane z autobusami do i z Grodziska Mazowieckiego.
W dni nauki szkolnej autobusy linii 52 zapewnią dowóz uczniów do szkół podstawowych w Józefinie i Ojrzanowie. 

Umowa z MIM Trans podpisana!
Przywracamy linię Piotrkowice - Siestrzeń - Warszawa

31 grudnia 2020 r., wieczorem, tuż przed zakończeniem roku Wójt Gminy Żabia Wola Pan Piotr Rybka podpisał umowę na obsługę linii autobusowej Piotrkowice - Siestrzeń przez cały 2021 rok, umożliwiając tym samym powrót zawieszonych we wrześniu połączeń do Warszawy. Linia otrzyma oznaczenie S. Podpisanie Umowy i przywrócenie połączenia było możliwe dzięki uzyskaniu dofinansowania z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.
Rozkład jazdy został przygotowany przez Urząd Gminy wspólnie z Panem Jerzym Wiśniewskim i Tadeuszem Pałką z Firmy MiM Trans. Dzięki ich kilkuletniemu doświadczeniu operowania na tej trasie nowy rozkład powinien odpowiadać potrzebom Mieszkańców. Zachowane zostały wykorzystywane wcześniej przez Pasażerów kursy. Dodatkowo dołożono kilka nowych kursów, tak aby uatrakcyjnić połączenie i zachęcić do korzystania z transportu publicznego.
Linia S kursować będzie codziennie z wyjątkiem 1.01, Niedzieli Wielkanocnej i Bożego Narodzenia. W dni robocze wykonywać będzie 12 kursów, w soboty 8, a w niedziele 4. Rozkład jazdy dostępny jest w zakładce Rozkłady jazdy.
Linie obsługiwać będą nowe Mercedesy Sprintery zakupione przez lokalnego Przewoźnika od także lokalnego producenta pojazdów z Urszulina.

W Sylwestra Firma PKS Tarnobrzeg odebrała 6 nowych autobusów od Firmy Mercus. Autobusy przez cały 2021 rok będą obsługiwały linie 30 i 32.

31 grudnia 2020 r. Wójt Gminy Żabia Wola Pan Piotr Rybka wraz z Koordynatorem Transportu Panem Jerzym Kowalczykiem uczestniczyli w odbiorze pojazdów przez Firmę PKS Tarnobrzeg, która wygrała konkurs ofert i będzie obsługiwać transport publiczny w 2021 roku na powiatowych liniach 30 i 32, obsługujących Gminę Żabia Wola. Wybrane przez Operatora nowe autobusy są klimatyzowane, posiadają miejsce dla osoby niepełnosprawnej na wózku inwalidzkim lub matki z wózkiem dziecięcym, wygodne wysokie i miękkie fotele. Przy siedzeniach dla pasażerów zamontowane zostały ładowarki USB. Wnętrze pojazdu zostało dobrze oświetlone. Do końca stycznia pojazdy zyskają docelowe żółto-czerwone barwy.Linie będą kursować od 1 stycznia do 31 grudnia 2021 roku codziennie z wyjątkiem 25 grudnia.Nowe rozkłady jazdy i zmieniony przebieg trasy linii 30 i 32 jest odpowiedzią na sygnały Mieszkańców, które Gmina otrzymywała w 2020 roku. I tak rejon Słubicy otrzyma bezpośrednie połączenie z centrum Żabiej Woli, linia 30 będzie kursowała codziennie, a nie tylko w dni robocze, zwiększona zostanie liczba kursów na tej linii.Linia 32 będzie kursować od Józefiny po dotychczasowej trasie linii 30 przez Osowiec a ponadto będzie podjeżdżać pod Szpital Powiatowy na ul. Dalekiej w Grodzisku Mazowieckim. Rozkład jazdy linii 31 i 32 na wspólnym odcinku trasy od Kaleni do Grodziska Maz. został zsynchronizowany tak, aby autobusy odjeżdżały na przemian.Zachęcamy do korzystania z transportu publicznego!

Nowe trasy i rozkłady jazdy komunikacji autobusowej na terenie Powiatu Grodziskiego

1 stycznia 2021 r. wchodzi w życie nowa organizacja linii autobusowych na terenie Powiatu Grodziskiego. Jest to oczywiście kontynuacja wprowadzonego pół roku temu projektu transportowego. Nie ma wielkiej rewolucji, bo i takowej być nie może - transport publiczny powienien być stały! Na wnioski Mieszkańców i Pasażerów dokonano jednak kilka korekt. Skorygowane zostały m.in. trasy linii 30, 31 i 32, przywrócona została linia S na trasie Piotrkowice - Siestrzeń - Warszawy. Linie 51 i 52 wrócą do kursowania w kolejnych dniach. Połączenia na terenie Gminy Żabia Wola zapewni 4 Operatorów: PKS Grodzisk Maz., PKS Tarnobrzeg, MIM Trans i SEBUS.
Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym schematem połączeń dostępnym na naszej stronie internetowej oraz z nowymi rozkładami jazdy.
Informacje dot. funkcjonowania komunikacji autobusowej na terenie Gminy Żabia Wola, Grodziska Mazowieckiego i całego Powiatu Grodziskiego będą sukcesywnie uzupełniane na tej stronie internetowej w kolejnych dniach.